VÁNOČNÍ ZÁŽITKOVÉ DÁRKY

Vánoční svátky jsou krásným obdobím, kdy se více setkáváme se svými blízkými. Jsou ale také časem, kdy je možné jim ukázat, jak moc vám na nich záleží. A to například formou jedinečného dárku. Pokud přemýšlíte nad ideálním vánočním dárkem, který si bude obdarovaný pamatovat po celý život, pak pro vás máme několik originálních tipů. Perfektní vánoční dárek jde totiž prožít! Ano, když se dárek stane zážitkem, který vyloudí úsměv na tváři nebo příjemně zrychlí tep i po několika letech, pak se opravdu podařil. Nemluvíme o vzdušných zámcích, na mysli máme vzdušné zážitky, které jsou prostě památkou navždy. Co vše úžasného nebo i divokého se dá prožít ve vzduchu?


Seskoky padákem

Tandemový seskok padákem na letišti v Mladé Boleslavi

Pokud máte ve svém okolí opravdového dobrodruha nebo milovníka velkých výzev, pak mu věnujte tandemový seskok padákem. Můžete se spolehnout, že se jedná se o zážitek, o kterém bude pořád mluvit. K seskoku vede patnáctiminutový let letadlem, a to do výšky 3 až 4 km. Tato výška je k seskoku ideální. Tandem je skok ve dvou, tedy skokan bude připojen ke zkušenému parašutistovi a spolu pak vyskočí. Samotný volný pád trvá necelou minutu, což vážně není málo! Teprve po této době dojde k otevření padáku a zbytek cesty k zemi je už možné si vychutnávat neobvyklý pohled na krajinu. Kde všude se skáče?

Darovat lze ovšem i samostatný seskok padákem. Tento zážitek je určený pro ty, kdo již s tandemovým seskokem zkušenost mají a nadchl je tak, že si chtějí celou akci vyzkoušet bez pomoci. Nutností je samozřejmě absolvování parašutistického výcviku či kurzu AFF nebo IAFF.


Vyhlídkové lety balonem

Let balonem nad rybníčkem, vyhlídkový let

Mezi zvláště vděčný dárek patří rozhodně vyhlídkový let v horkovzdušném balonu. Romantické putování v koši po obloze poskytuje neskutečně silné pocity pohody, klidu a také dokonalé výhledy. Prohlížet si můžete svůj oblíbený kraj, protože lety je možné absolvovat skoro po celé ČR. Co si víc přát? Jako dárek ovšem tento let může posloužit i více lidem. Kupte zážitek pro jednoho, pro dva nebo celou skupinu. Lety probíhají běžně v koších pro 8 nebo i 24 osob. Ale rozhodně můžete vybrat i soukromější variantu pro dvě osoby. O let se vždy postará zkušený pilot. Jaká jsou startovací místa?


Vzdušné zážitky s motorem i bez něj

Podobně jako let balonem patří i vyhlídkový let letadlem mezi nejoblíbenější zážitky. Perfektní prožitek a jedinečný pohled na krajinu je vhodný v podstatě pro všechny věkové skupiny. Lety jsou pak pro menší skupinky od jednoho do tří pasažérů. Intenzivnější zkušenost s letem poskytne i tiché plachtění, které lze zažít ve větroni. Lehký bezmotorový létající stroj je vynesen do vzduchu letadlem a tam odpojen. Posádka je unášená na větrném proudění v absolutním tichu a pohodě. Ale na své si může přijít i ten, kdo touží vyzkoušet paragliding. Kombinace dobrodružství, napětí i překrásné podívané na každého funguje jako kouzlo. Osvěží, nabije i nadchne. Kde všude tyto zážitky probíhají?


Bungee jumping – dárek pro opravdové nadšence

Zaslouží si někdo ve vašem okolí vážně gigantickou dávku adrenalinu? Znáte někoho, kdo se doslova po hlavě pouští i do těch nejbláznivějších a divokých akcí? Pak rozhodně vsaďte na bungee jumping! Šťastlivec, kterého zážitkem obdarujete, prožije sám se sebou skoro až neuvěřitelný skok do prázdna, volný pád a rychle se blížící zemi, pak zachycení a návrat nahoru. Skokan jednoznačně překročí hranice všeho, co dosud poznal.

Absolutní prožitek navíc i okoření různá místa, odkud skok uskutečnit. Jaká? Je možné využít třeba klasický skok z mostu v krásné přírodě, a to do hloubky 50 – 60 metrů. Ovšem krásami okolí se obdarovaný vážně kochat nebude, protože bude zrovna prožívat jedno z nejsilnějších dobrodružství svého života. Více neobvyklou záležitostí je pak ale například skok z jeřábu. Tam může být výška 50, 80 nebo i klidně 110 metrů! Nestačí? Tak na věž! V podstatě celoročně (třeba i klidně když sněží!) je možné využít seskoku z bývalé televizní věže u skokanského můstku v Harrachově. Nabízí 36 metrů čistého vzrušení, také strachu a hlavně nadšení. Vážně síla. Na jakých místech se skáče?


Větrný tunel

Uvedeným výčtem ale vzdušné zážitky nekončí. Jako ideální vánoční dárek můžete využít i let ve větrném tunelu. Větrný tunel je totiž prostě bomba! A využít jej může i každý, kdo si chtěl volný pád někdy prožít, ale jednoduše se bál. Větrný tunel je zcela bezpečný a nenažene strach z výšky ani z létání. Jeho průměr je asi 4,3 metru a vzduch v něm proudí rychlostí kolem 200 – 270 km/h. Minuta v něm strávená je jako jeden skok z padáku. „Skákat“ tak vlastně můžete opakovaně.

Bonusem je kromě eliminace strachu z pádu také možnost věnovat tento zážitek komukoli. Vážně. Proudění si mohou užít stejně děti nebo i důchodci. Je to prostě univerzální dárek, který je možné si vychutnat kdykoli, s kýmkoli a bez ohledu na počasí. Zpestření tohoto leteckého zážitku nabízí i možnost využití brýlí pro virtuální realitu. Za jejich pomoci lze seskok simulovat do různých prostředí, takže budete mít pocit, že letíte třeba nad Prahou, New Yorkem, nad španělským pobřežím nebo třeba vesmírem. Jakou variantu vyberete?


Dárek ihned a s platností 12 měsíců!

dárkový poukaz na seskok padákem

Vzdušné zážitky vážně fungují jako ideální vánoční zážitkové dárky. Bohatá nabídka zážitků dává příležitost vybrat vhodnou variantu pro kohokoli, pro jakoukoli povahu, pro umírněnější i dobrodružnější typy. Výhodnou je bezesporu to, že poukaz můžete mít obratem u sebe nebo můžete využít i doručení v dárkovém balení. Každý dárkový poukaz na zážitek má platnost 12 měsíců a tak si obdarovaný vhodný termín vybere sám. Jednoznačně tak jde o nejuniverzálnější vánoční zážitkový dárek, který bezpochyby udělá velkou radost!